امروز چهارشنبه 17 خرداد 1402 mohedayat.cloob24.com
0

اعضاء داوری ایران در دادگاه لاهه انتخاب شدند

وکیل ملت: داوران گروه ملی جمهوری اسلامی ایران در دیوان دائمی داوری لاهه از طرف جمهوری اسلامی ایران برای یک دوره شش ساله تعیین شدند.

 

داوران گروه ملی جمهوری اسلامی ایران در دیوان دائمی داوری لاهه متشکل از جمشید ممتاز، علیرضا جهانگیری، محسن محبی و حسین پیران از طرف جمهوری اسلامی ایران  برای یک دوره شش ساله تعیین و نام و مشخصات آنها در فهرست رسمی داوران و گروه های ملی داوری کشورها در دیوان دائمی داوری لاهه (PCA)ثبت و در  تارنمای رسمی دیوان مزبور درج شده است.

 

لازم به ذکر است، بنا بر مقررات دیوان، اعضای دیوان داوری متشکل از گروه های ملی کشورها هستند که از بین اساتید شناخته شده حقوق بین الملل و مجرب و آشنا به روش ها و وظایف داوری از سوی کشورها برای مدت شش سال تعیین و معرفی می شوند و این مدت قابل تمدید می باشد.

 

این داوران حقوقدانانی هستند که در آن دسته از اختلافات دوجانبه و یا بین المللی  که با رای داوری قابل رسیدگی و حل و فصل است می توانند توسط طرفین و یا اطراف اختلاف انتخاب و تعیین گردند. همچنین گروه ملی داوران کشورها علاوه بر نقش موثرشان  در حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات، بنابر اساسنامه دیوان بین المللی دادگستری نقش قابل ملاحظه ای در تعیین و معرفی قضات دیوان بین المللی دادگستری(ICJ)ایفا می کنند.

تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com
ارسال دیدگاه